Nowy zderzak odbicia amortyzatora

Grupa BWI zaprezentowała nowy hydrauliczny zderzak odbicia amortyzatora, który ma na celu poprawienie komfortu jazdy i trwałości zawieszenia pojazdów w klasie premium.

odbicia amortyzatoraCała technologia polega na zamienieniu dotychczas stosowanego rozwiązania z odkształconą rurą wewnętrzną precyzyjnie ukształtowanym elementem wykonanym z tworzywa sztucznego, który pozwala na szersze możliwości dopasowania charakterystyki układu. Do rozproszenia energii wykorzystano układ z cieczą hydrauliczną. Ma to na celu poprawienie komfortu jazdy, ale również zabezpieczenie całego układu zawieszenia z amortyzatorem na czele przed uszkodzeniem przy jego pełnym wysunięciu. Metoda ta pozwala inżynierom na szersze możliwości wykorzystania skoku amortyzatora.

Hydrauliczny odbojnik tłumiący został zaprojektowany w Centrum Technicznym w Krakowie. Składa się on z trzech komponentów – tulei, elastycznego pierścienia i tłoczka. Niewielka ilość części pozwala na znaczne uproszczenie montażu amortyzatora. Strojenie układu odbywa się przy pomocy specjalnej tulei wykonanej z tworzywa sztucznego. Konstrukcja nowego hydraulicznego zderzaka odbicia charakteryzuje się specjalnymi kanałami umożliwiającymi modyfikację jego charakterystyki tłumienia co pozwala na poprawienie skuteczności pracy amortyzatora.

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla nowego amortyzatora będzie umieszczenie go w opancerzonym samochodzie z segmentu premium. Wiele wskazuje na to, że jeżeli poprawnie przejdzie ten test to jest szansa na jego seryjny montaż w samochodach. Póki co Grupa BWI prowadzi rozmowy z wieloma producentami samochodowymi na temat zastosowania tego rozwiązania w samochodach typu SUV i z segmentu D.

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych