Optimal

Jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) komponentem w układzie zawieszenia, obok sprężyn, drążków skrętnych i wahaczy, są amortyzatory. Komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu zależą bowiem właśnie od nich. Dlatego też warto przy wymianie sugerować się przede wszystkim jakością amortyzatorów. Jakość tę zapewniają amortyzatory Optimal.

Amortyzatory OptimalAmortyzatory są szczególnie ważne, jeśli chodzi o wydajność drogową pojazdu, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych. Dzięki wysokiej jakości materiałom i skomplikowanym procesom produkcji, amortyzatory Optimal gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość na czynniki eksploatacyjne. Oferta amortyzatorów Optimal jest stale rozszerzana i jest przeznaczona dla użytkowników praktycznie wszystkich, wiodących producentów samochodów.

Amortyzatory Optimal – rodzaje

Amortyzatory Optimal dzielą się na dwie grupy: jednorurowe i dwururowe. Amortyzatory jednorurowe charakteryzują się brakiem rury zewnętrznej, dzięki temu ułatwione jest chłodzenie oleju. Dodatkowo, olej od gazu rozdzielony jest dodatkowym, ruchomym tłokiem, dlatego nie dochodzi do pienienia oleju. Umożliwiło to na podwyższenie ciśnienia gazu do 20-30 MPa, a co za tym idzie – dobre tłumienie drgań, szybka reakcja, cicha praca i mała masa własna amortyzatorów Optimal. Następną zaletą jednorurowych amortyzatorów Optimal jest możliwość pracy pod kątem 45 stopni, gdyż gaz nie łączy się bezpośrednio z olejem.

W amortyzatorach dwururowych firmy Optimal tłoczysko, tłumiące siły powstające podczas jazdy, przemieszcza olej przez dwa zawory – w tłoku i w podstawie. Tłok znajduje się w rurze wewnętrznej, a nadmiar oleju wypychany jest do rury zewnętrznej. W rurze zewnętrznej nad warstwą oleju znajduje się powietrze (bądź w przypadku gazowych – azot), które mieszając się z falującym olejem, może powodować jego spienianie się. Amortyzatory Optimal zapewniają dobre trzymanie się drogi przez samochód, szybko reagują na nierówności jezdni i zapewniają wysoki komfort jazdy.


Sprawdź amortyzatory OPTIMAL w ofercie sklepu iParts.pl


Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych