Bilstein

Bilstein to marka niemieckiego koncernu ThyssenKrupp Bilstein Tuning GmbH, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazw na rynku części samochodowych. Słynie ona zwłaszcza z wysokiej jakości amortyzatorów, o czym świadczy fakt, że amortyzatory Bilstein są dostarczane na pierwszy montaż do tak ekskluzywnych producentów samochodów jak Mercedes, Jaguar, Smart, Porsche czy Ferrari.

Firma została założona w 1873 przez Augusta Bilsteina, natomiast od 1928 roku zajmuje się produkcją części na potrzeby rynku motoryzacyjnego. W roku 1957 r. inżynierowie firmy opracowali rewolucyjną technologię „de-Carbon”, dzięki której zaczęto produkować amortyzatory seryjnie montowane w Mercedesach.

Amortyzatory Bilstein

Oprócz wspomnianych wcześniej amortyzatorów dostarczanych na pierwszy montaż, amortyzatory Bilstein są znane i uznawane za jedne z najlepszych na rynku części zamiennych. Szczególne uznanie amortyzatory Bilstein zdobyły wśród miłośników sportów samochodowych oraz właścicieli firm tuningowych. Flagowymi produktami Bilstein są zestawy amortyzatorów do zawieszeń sportowych w wielu różnych konfiguracjach oraz specjalistyczne kolumny (amortyzator ze sprężynami), które posiadają możliwość płynnej regulacji wysokości i charakterystyki tłumienia. Polskim użytkownikom firma Bilstein znana jest od wielu lat, będąc synonimem niezawodności i bezpieczeństwa.

W ofercie producenta znajduje się pełen wachlarz amortyzatorów Bilstein – od najprostszych (B2), przez modele przeznaczone do użytku sportowego i off road, aż w końcu do tych, które mają regulowaną charakterystykę tłumienia (technologia Ridecontrol). Bilstein zapoczątkował technologię jednorurową i ciśnienia gazu, dzięki któremu utrudnione jest spienienie się oleju w amortyzatorze Bilstein. Rozwiązanie to zapewnia również bardzo dobrą trakcję i precyzyjne prowadzenie, rezerwy bezpieczeństwa we wszystkich dynamicznych sytuacjach drogowych a także sportową charakterystykę tłumienia.

Bilstein oferuje amortyzatory zarówno jednorurowe, jak i dwururowe. Te drugie są stosowane w większości pojazdów, a modele z bogatej oferty firmy zapewniają jakość równą pierwszomontażowej. Jest to korzystna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą mieć amortyzatory Bilstein wysokiej jakości w swoim samochodzie, za przystępną cenę.


Sprawdź amortyzatory BILSTEIN w ofercie sklepu iParts.pl


Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych