Monroe

Mało kierowców zdaje sobie sprawę, jak ważne są amortyzatory nie tylko dla układu zawieszenia, lecz również dla całego auta. Wśród wielu fachowców z branży motoryzacyjnej panuje przekonanie, że istnieje tzw. trójkąt bezpieczeństwa – zestawienie trzech czynników, które mają największe znaczenie dla bezpiecznej i komfortowej eksploatacji każdego auta. Wymieniają oni bowiem opony, odpowiedzialne za kierowanie pojazdem, hamulce – za zatrzymywanie i właśnie amortyzatory, ponieważ odpowiadają za stabilizację jazdy. 

amortyzatory monroeamortyzatory monroeamortyzatory monroe

Niestety, większość kierowców, choć zdaje sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z niesprawnych pierwszych dwóch elementów, to często bagatelizuje problemy z amortyzatorami. Testy przeprowadzone przez firmę Tenneco producenta amortyzatorów MONROE wykazały że przy niesprawnych amortyzatorach w 50% i przy prędkości 50 km/h droga hamowania wydłuża się o 2 metry. Właśnie dlatego tak ważne jest aby na bieżąco sprawdzać stan amortyzatorów, a także by przy wymianie stosować te o najwyższej jakości. Taką jakość zapewniają właśnie amortyzatory Monroe.

Części samochodowe Monroe

amortyzatory monroeMonroe to marka koncernu samochodowego Tenneco Automotive, zajmującego się przede wszystkim produkcją części samochodowych. Roczny obrót koncernu to 4,2 mld USD, a produkcja jest ulokowana w 76 fabrykach w 22 krajach. Tenneco jest liderem w zakresie zarówno części zamiennych, jak i oryginalnych, poprzez sieć 14 zaawansowanych centrów inżynierskich na pięciu kontynentach. Klienci, wykorzystujący podzespoły Monroe jako oryginalne wyposażenie, to m.in. Volkswagen, General Motors, Ford, Toyota, Chrysler, Daimler, BMW, PSA Peugeot Citroen, Nissan i Shanghai Automotive (SAIC). Auto części Monroe są najwyższej jakości, bo producent korzysta z zaawansowanych możliwości technicznych i testów w celu zapewnienia niezawodności, wytrzymałości i wydajności produktu.

Amortyzatory Monroe

Amortyzatory Monroe już od ponad 40 lat są kojarzone z niezawodnością i komfortem jazdy przez użytkowników samochodów osobowych, 4×4, minivanów oraz vanów. Obecnie oferta zawiera amortyzatory do większości europejskich marek, jak: ERF, Foden, Ford, IVECO, Leyland, DAF, MAN, Mercedes, Renault, Scania, Volvo, w sumie około 500 pozycji.

Oferta amortyzatorów Monroe obejmuje kompleksowy zestaw dla wszystkich typów aut – od samochodów osobowych i SUV-ów do lekkich samochodów dostawczych i samochodów typu off-road. Obejmuje Monroe Reflex, Monroe Sensa-Trac, Monroe Max Air, Monroe Quickstrut, Monroe Gas-Magnum, Monroe Monro-Matic Plus, Protection i Magic Camber Kit. Ciekawą propozycją jest amortyzator Monroe Sensa-Trac. Zastosowane tam rozwiązania technologiczne (systemy Safe Tech i PSD – Positition Sensitive Damping) zapewniają kierowcy najwyższy komfort pracy, dostosowującej się do zmieniających warunków panujących na drodze. Natomiast amortyzatory Monroe Reflex przeznaczone są dla większych samochodów dostawczych, terenowych i innych pojazdów z wysoko umieszczonym środkiem ciężkości. Amortyzatory są tak zaprojektowane, aby zapewnić lepszą obsługę, kontrolę i wydajność. W 2011 roku, oprócz amortyzatorów Monroe, oferta produktów firmy została uzupełniona o tester zawieszenia, narzędzia montażowe oraz inne usługi.


Sprawdź amortyzatory MONROE w ofercie sklepu iParts.pl


Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych