Koni

Koni to firma, która od 1932 roku zajmuje się produkcją amortyzatorów. Zaangażowanie i ciągłe rozwijane doświadczenie doprowadziły do tego, że dziś właściciel Koni – koncern ITT Industries Inc. jest w czołówce największych producentów amortyzatorów. Amortyzatory Koni dedykowane są do samochodów osobowych i sportowych.

Amortyzatory KoniAmortyzatory Koni

To produkty charakteryzujące się wysoką jakością i sportową specyfikacją. Wśród unikalnych cech, odróżniających Koni od innych amortyzatorów wymienić można m.in. regulację siły tłumienia, dzięki której użytkownik ma możliwość dopasować twardość do swoich indywidualnych preferencji. W amortyzatorach KONI sport w wersji z zewnętrzną regulacją siły tłumienia twardość można zmienić za pomocą specjalnego klucza-pokrętła, a całość nie trwa dłużej niż kilka sekund. W pozostałych modelach marki odbywa się to poprzez ściśnięcie i obrócenie amortyzatora o odpowiedni kąt.

Funkcja ta spełnia rolę także regeneracyjną, bowiem zmiana utwardzenia zwiększa skuteczność i trwałość amortyzatora po okresie eksploatowania na poprzednim ustawieniu. Suma sumarum, amortyzatory Koni są o wiele bardziej trwałe niż większość innych produktów tego typu.

Kolejną zaletą Koni jest też indywidualna konstrukcja techniczna, opracowana specjalnie dla potrzeb danego modelu samochodu. W zależności od wielu czynników, opracowuje się twardość nominalną amortyzatora i wzmacnia się jego budowę oraz mocowania. Nic więc dziwnego, że amortyzatory Koni cieszą się uznaniem wśród amatorów sportów motoryzacyjnych.

Amortyzatory Koni to także idealne prowadzenie auta – niezależnie od warunków, komfort jest zawsze jednym z najważniejszych parametrów. Różnicę pomiędzy Koni a zwykłymi amortyzatorami dostrzegą szczególnie zwykli kierowcy, jeżdżący samochodami osobowymi, którzy z pewnością docenią wyższy poziom komfortu.

Oprócz tego, amortyzatory Koni charakteryzuje najnowocześniejsza technologia wykonania i najwyższa jakość materiałów, zapewniona przez doświadczonych inżynierów Koni. Świadectwem tego jest 36-miesięczna gwarancja, która umożliwia usunięcie wady fabrycznej lub wymiany amortyzatora gdy zaistnieje taka potrzeba.


Sprawdź amortyzatory KONI w ofercie sklepu iParts.pl


Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych