Kup tanie amortyzatory i wymień na nowe

Uszkodzenie amortyzatora objawia się na kilka sposobów. Do typowych należy zaliczyć wyciek oleju, uszkodzenia mechaniczne oraz hałas. Stając przed koniecznością wymiany, często szukamy oszczędności. Gdzie w takim razie kupić tanie amortyzatory w celu ich wymiany? 

Wyciek oleju z amortyzatora

Wyciek oleju z reguły spowodowany jest uszkodzeniem uszczelniacza lub tulei prowadzącej. Uszkodzenie amortyzatora w tym przypadku mają duży wpływ na prawidłowy stan uszczelniacza olejowego i tuleję prowadzącą. Jeżeli dojdzie do awarii, należy wymienić zużyte elementy na nowe, najlepiej komplety zestaw.

Mechaniczne uszkodzenie amortyzatora

tanie amortyzatory

Amortyzatory samochodowe.

Nieodpowiedni montaż amortyzatora sprawi, że dojdzie do nieregularnego zużycia powierzchni tłoczyska. Ponadto podczas montażu można uszkodzić amortyzator narzędziem, np. szczypcami. To bardzo powszechny błąd, że wymieniający, chwyta tłoczysko za pomocą jakiegoś narzędzia. Należy się tego wystrzegać. W takim przypadku amortyzator nie posłuży długo i w konsekwencji będzie nas czekać kolejna wymiana.

Hałas towarzyszący uszkodzeniom

Wszelkie drgania, stuki i skrzypienie nie dość, że nie przyjemne, to mogą okazać się wyraźnym symptomem, że nasz samochód zmaga się z uszkodzeniem amortyzatora.

Tanie amortyzatory

Najtaniej kupimy amorki w sieci. Nie da się ukryć, że Internet to obecnie źródło najlepszych cen i największego wyboru. W sklepach online znajdziemy tanie amortyzatory, bo nawet do 40% taniej. Mało tego, nie są to chińskie podróbki, a dobrej jakości zamienniki, które pochodzą od zaufanych firm, specjalizujących się w produkcji części zamiennych.

 

   
 

 

3 komentarze

  1. tymON pisze:

    trudno się nie zgdodzić… amorki online idzie kupić o wiele taniej… no i większy wybor.. zresztą jak wszystko w sieci

  2. zmotoryzowany pisze:

    taniej i dobre marki, a nie jakieś chińskie buble 😀 fajna, prosta paczka informacji dla zielonych 🙂

  3. Przemo pisze:

    W sumie racja, że jak nawet jedna część pójdzie warto wymienić cały komplet. Jeśli ktoś nie chce inwestować w nowe 4 amorki (to już zależy kiedy były wymieniane) to przynajmniej polecieć po osi. Wymiana tylko jednego to nierzadko przepis na tragedię, a w najlepszym wypadku na dołożenie sobie kolejnej pracy.

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych