Kaski 6D ODS – amortyzatory w kasku opatentowane

Omni Directional Suspension (ODS) to amortyzatory, które zastosowano pomiędzy warstwami wypełnienia EPS w kasku typu off-road. Rewolucyjna technologia jeszcze lepiej chroni głowę użytkownika poprzez stopniowe rozprowadzanie siły uderzenia po całej strukturze kasku. 

Branża motoryzacyjna stale się rozwija. Bezustannie opatentowane zostają innowacyjne rozwiązania i nowatorskie technologie. Ostatnim przebojem okazało się zastosowanie amortyzatorów w kaskach motocyklowych. Producenci oferują zawsze coś innego – niektórzy idą w stronę elektronicznych gadżetów, inni starają się maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo kierowców poprzez między innymi zastosowanie najlepszej jakości materiałów.

Przedstawicielem drugiej grupy jest zdecydowanie marka 6D Helmets, która postanowiła zrewolucjonizować rynek i maksymalnie ulepszyć warstwę EPS w kaskach. Technologia ODS stosowana jest w skorupach offroadowych; są to niewielkie amortyzatory, które mogą działać w każdym kierunku i są włożone między warstwy EPS-u. Ich zadaniem jest maksymalne rozprowadzenie siły powstałej przy uderzeniu po całej skorupie kasku. Działanie można podejrzeć w poniższej animacji.

Wyśrubowane wymogi firmy sprawiły, że przedsiębiorstwo doskonale zadbało o wszechstronne przetestowanie nowej technologii, nawiązując współprace między innymi z zespołem Geico Honda. System ODS został opatentowany i niedługo kaski trafią do sprzedaży. Ile będą kosztować? Niestety marka nie słynie z niskich cen. Ochrona głowy to jednak podstawowy element bezpieczeństwa, na którym nie należy oszczędzać.

2 komentarze

  1. Patryk pisze:

    Niedługo będą pewnie stroje z amortyzatorami, hehe.

  2. fabio pisze:

    Fajna sprawa, zwłaszcza, że bezpieczeństwo to sprawa podstawowa, a zdrowie mamy tylko jedno. Ciekaw jestem jednak ceny, bo jak wejdą na rynek zapewne będę chciał sobie taki prezent sprawić 😉

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych