Amortyzatory przed zimą

Niektórzy kierowcy, jak na złość zapominają o tym, że wszystkie podzespoły i części samochodu podlegają stopniowemu zużyciu. W niektórych przypadkach trudno zauważyć moment, kiedy dany element zaczyna gorzej wypełniać swoje zadania i zwykle użytkownik stopniowo przyzwyczaja się do określonego dyskomfortu. Idealnym przykładem takiej sytuacji są amortyzatory. 

Teoretycznie można określić trwałość amortyzatorów samochodowych, jednak w praktyce każdy przypadek bywa inny. Wszystko zależy m.in. od ogólnego stanu technicznego auta, stylu jazdy i rodzaju dróg. Dlatego bardzo istotny okazuje się regularny serwis. Stan amortyzatorów warto sprawdzić przede wszystkim przed zimą.

winter

Sprawdź Amortyzatory i ciesz się bezpieczną jazdą

Wymiana opon na zimowe to doskonały moment, by sprawdzić stan zawieszenia i amortyzatorów. Kontrola sprowadza się przede wszystkim do wzrokowej oceny stanu amortyzatorów. Pierwszym, i poważnym, objawem, że coś jest nie tak, będą zabrudzenia spowodowane wyciekiem oleju. Będzie to świadczyć o utracie właściwości amortyzatora. Najczęstsze objawy – co dotyczy również amortyzatorów olejowych – to kołysanie nadwozia, wibracje w układzie kierowniczym, czy twarde dobijanie i opadanie zawieszenia. Ponadto uczucie nurkowania samochodu podczas hamowania również może być objawem niesprawnego amortyzatora. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim na mokrej bądź śliskiej nawierzchni w trakcie zimy. W przypadku ewentualnej wymiany należy pamiętać o podstawowej zasadzie, że amortyzatory zawsze wymieniamy parami na tej samej osi.

Jedna odpowiedź

  1. autogang pisze:

    generalnie przed zima warto zadbac o wszystko… zgodnie z zasada 'jak dbasz to masz’ 🙂

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych