Wymiana amortyzatorów w Fordzie Escorcie Mk5: zrób to sam

W życiu każdego kierowcy przychodzi taki dzień, w którym zmuszony będzie wymienić amortyzatory, zwłaszcza jeżeli jeździ często z obciążonym tyłem – wtedy prędzej czy później tylne amortyzatory będą kwalifikować się do wymiany. W wielu przypadkach warto to zrobić samodzielnie. Jak przebiega wymiana amortyzatorów w Fordzie Escorcie Mk5?

Wymiana amortyzatorów w Fordzie Escorcie Mk5Pierwszy krok to zakup amortyzatorów. Pamiętajmy, by skorzystać z oferty zaufanych producentów, którzy dostarczają sprawdzone rozwiązania. Gdy już upiliśmy nowe amortyzatory (kupno używanych mija się z celem), możemy przystąpić do pracy.

Wymiana amortyzatorów w Fordzie Escorcie Mk5

Na samym początku rozpoczynamy od uniesienia auta i zdjęcia koła, a potem musimy otworzyć bagażnik i poluzować śruby trzymające amortyzator. Jeżeli napotkamy problemy ze zdjęciem śruby trzymające amortyzator od strony koła, warto skorzystać ze szczotki drucianej i WD-40. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, należy wyciąć śrubę i wybić ją z amortyzatora.

Jeśli uporamy się z tym, musimy odkręcić do końca wcześniej poluzowane śruby i wyjąć amortyzator, a następnie włożyć nowy amortyzator i przykręcić go śrubami samokontrującymi. Naszym zadaniem teraz będzie mocne dokręcenie śrub umiejscowionych w bagażniku i przykręcenie koła. Analogicznie postąpić należy po drugiej stronie auta. Pamiętajmy – w trakcie wymiany wszystko powinno się zrobić delikatnie i z wyczuciem. Unikajmy „siłowania się” ze śrubami, bowiem tego typu działania mogą skutkować upadkiem auta z podnośnika.

Kolejna ważna sprawa to fakt, że amortyzatory zawsze powinno wymieniać się parami. Jeśli dokonamy wymiany jednego amortyzatora, auto straci właściwości jezdne a nowy amortyzator w moment uszkodzi się. Gdy już wymienimy amortyzatory w naszym aucie warto udać się na jazdę próbną. Różnica w jeździe będzie bardzo wyczuwalna i sprawi nam to wiele radości z jazdy i satysfakcji z ukończenia procesu wymiany amortyzatorów.

Jedna odpowiedź

  1. […] swój samochód decyduje się także na sportowe zawieszenie. Zawsze równa się to także z wymianą amortyzatorów oraz montowaniem sprężyn sportowych. Dużo osób jednak odradza tego typu zabiegi podając wiele […]

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych