Obojnik DuPont Performance Polymers

DuPont Performance Polymers znany ze swoich innowacyjnych rozwiązań, zaprezentował nowy typ odbiornika zawieszenia samochodowego. Powstał on dzięki połączeniu termoplastycznego elastomeru DuPontTM Hytrel® oraz wtrysku z rozruchem firmy Ossberger. Zespojenie obydwu unikalnych technologii pozwoliło na powstanie elementowi, pierwotnie składającego się z czterech elementów, ale uproszczonego do jednej części. Owocem tego uproszczenia było zredukowanie kosztów, rozmiaru oraz sprawności elementu.

Firma DuPont korzystała z unikatowych technik analizy elementów skończonych, specjalistycznego oprogramowania, metod szybkiego tworzenia prototypów oraz testów laboratoryjnych w Europejskim Centrum Technicznym DuPont. Dzięki technologii zastosowanej w procesie tworzenia komponentów odbiornika było możliwe powstanie części cechującej się bardzo wysoką jakością, czyniąc ją najlepszym produktem na rynku.

Obojniki do resorów wykonane z materiału Hytrel zapewniają znacznie wygodniejszą jazdę i szybszą reakcję, dzięki czemu pojazdy zachowują się o wiele lepiej na drodze. Dzięki znacznie lepszemu tłumieniu uderzeń oraz zredukowaniu kąta odchylenia przedniej osi zostało zmniejszone także obijanie się kół pojazdu.

Odbojnik można było obejrzeć podczas ich premiery na stoisku firmy DuPont podczas targów FAKUMA 2012 odbywających się 16-20 października w Friedrichshafen w Niemczech. Przedstawiciele firmy nie owijali w bawełnę i chętnie dzielili się wiedzą techniczną i doświadczeniem, które doprowadziły do powstania obojnika oraz zdradzili kilka ciekawych informacji na temat innych nowatorskich rozwiązań i usług skierowanych przez firmę DuPont dla różnych gałęzi przemysłu.

Jedna odpowiedź

  1. […] się, przez co ważna jest ich także wymiana. Warto zainwestować wtedy w nowsze modele, jak np. odbojnik DuPont Performance Polymers. Zapewnia on dłuższą trwałość, wygodniejszą jazdę, pojazd lepiej zachowuje się na drodze. […]

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych