Łożyska o niskim momencie

Łożyska o niskim momencie znacznie poprawiają efektywność energetyczną układu, co pozwala zredukować zużycie energii i zmniejszyć emisję CO2. Takie rozwiązanie zastosowano w łożyskach kulkowych poprzecznych ogólnego zastosowania. 

Stałe inwestycje renomowanych producentów w ośrodki badawcze pozwoliły opracować ogromną ilość ulepszeń w dziedzinie łożyskowania. Przykładem tego typu działań są łożyska o niskim momencie – moment zmniejszono do 47 proc. co w odniesieniu do standardowych łożysk kulkowych jest całkiem sporą różnicą. Pomaga to poprawić efektywność, a przez to zmniejszać zużycie energii.

lozyska-kulkowe

Dokonano także dalszych postępów w procesach obróbki cieplnej, co pozwoliło otrzymać znakomitą twardość i odporność na ścieranie. Wszystko to umożliwia zwiększanie osiągów i niezawodności nowych łożysk. Poprawiono wykończenie i geometrię bieżni łożysk kulkowych. Ulepszenia te spowodowały zmniejszenie tarcia wewnętrznego, co z kolei pozwoliło na zmniejszenie zużycia energii, poziomów szumu podczas pracy, ilości wytwarzanego ciepła i zużycia ciernego.

2 komentarze

  1. filipo pisze:

    ciekawa propozycja, może się przekonam 😉

  2. mechanik pisze:

    Rozwiązanie wydaje się być rzeczywiście interesujące, a z artykułu wynika, że posiada same zalety. Szczególnie ciekawi mnie to zmniejszenie emisji CO2, wydaje mi się, że to propozycja naprawdę godna uwagi 🙂

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych