Amortyzator samochodowy

Amortyzatory samochodowe i narzędzia warsztatowe w dobrym sklepie motoryzacyjnym

Amortyzatory samochodowe są uważne za jeden z ważniejszych podzespołów układu zawieszenia. Dzięki nim zachowujemy płynność, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niewłaściwe zachowanie auta może być przyczyną zużytych amortyzatorów. Jaką pełnią rolę? Jak ocenić ich stan? Oraz o narzędziach warsztatowych będzie w tym artykule

więcej >>
wymiana amortyzatorów samochodowych

Wymiana amortyzatorów – jak sprawdzić czy jest to konieczne?

Posiadając swój samochód warto regularnie sprawdzać jego stan. Wiele podzespołów czy układów ma realny wpływ na jakość prowadzenia się pojazdu, a co za tym idzie również na nasze bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością jednym z takich elementów jest układ zawieszenia. Zatem jak zweryfikować stan zawieszenia w naszym samochodzie? Dlaczego jest to tak ważne?

więcej >>
amortyzatory samochodowe

Jak wybrać amortyzator do swojego samochodu?

Na nasz komfort podczas jazdy ma wpływ wiele podzespołów w samochodzie. Do najważniejszych z nich należą oczywiście amortyzatory, których zadaniem jest tłumienie nierówności nawierzchni oraz redukowanie wstrząsów i drgań przenoszonych się z kół na nadwozie pojazdu. Amortyzatory, podobnie jak znaczna większość innych podzespołów układu zawieszenia w naszym samochodzie z czasem tracą swoje właściwości i mogą ulec zużyciu. Rolą kierowcy jest zadbanie o stan tych elementów i ich okresowa wymiana. Ale jak znaleźć najlepszy amortyzator do naszego samochodu?

więcej >>

Co oznaczają stuki w zawieszeniu?

Na pewno większość z nas zna ten dreszczyk emocji, gdy podczas jazdy usłyszy niepokojące dźwięki dobiegające z naszego zawieszenia. Prędzej czy później ten problem dotknie każdy samochód. Jakie są przyczyny stuków w zawieszeniu? Należy pamiętać, że nie ma reguły na to kiedy w jakim samochodzie zaczną się problemy z zawieszeniem. Zazwyczaj jest to zależne od konkretnego auta, modelu oraz tego, jak właściciel się z nim obchodzi. Z pewnością nie bez znaczenia są części, jakich użyto, ich jakości i firmy producenta.

więcej >>

Zawieszenie gwintowane – fakty i mity

W ostatnim czasie bardzo popularne stają się przeróżne modyfikacje samochodów. Co więcej powstaje coraz więcej warsztatów samochodowych specjalizujących się w tego typu modyfikacjach. Część z nich dotyczy silnika, przeważnie chodzi o podniesienie mocy. Jednak jak wiadomo największy wpływ na odczucia wynikające z prowadzenia samochodu ma zawieszenie oraz układ kierowniczy. Co zrobić, by do własnego samochodu dorzucić nieco sportowego charakteru?

więcej >>
Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych