Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Amortyzatory Monroe

Mało kierowców zdaje sobie sprawę, jak ważne są amortyzatory nie tylko dla układu zawieszenia, ale również i dla całego auta. Wśród wielu fachowców z branży motoryzacyjnej panuje przekonanie, że istnieje tzw. trójkąt bezpieczeństwa – zestawienie trzech czynników, które mają największe znaczenie dla bezpiecznej i komfortowej eksploatacji każdego auta. Wymieniają oni bowiem opony, odpowiedzialne za kierowanie pojazdem, hamulce – za zatrzymywanie oraz właśnie amortyzatory, ponieważ odpowiadają za stabilizację jazdy. Niestety, większość kierowców, choć zdaje sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z niesprawnych pierwszych dwóch elementów, to często bagatelizuje problemy z amortyzatorami. Testy przeprowadzone przez firmę Tenneco producenta amortyzatorów MONROE wykazały że przy niesprawnych amortyzatorach w 50% i przy prędkości 50 km/h droga hamowania wydłuża się o 2 metry. Właśnie dlatego tak ważne jest aby na bieżąco sprawdzać stan amortyzatorów, a także by przy wymianie stosować te o najwyższej jakości. Taką jakość zapewniają właśnie amortyzatory Monroe.

Monroe to marka koncernu samochodowego Tenneco Automotive, zajmującego się przede wszystkim produkcją części samochodowych. Roczny obrót koncernu to 4,2 mld USD, a produkcja jest ulokowana w 76 fabrykach w 22 krajach. Tenneco jest liderem w zakresie zarówno części zamiennych, jak i oryginalnych, poprzez sieć 14 zaawansowanych centrów inżynierskich na pięciu kontynentach. Klienci, wykorzystujący podzespoły Monroe jako oryginalne wyposażenie, to m.in. Volkswagen, General Motors, Ford, Toyota, Chrysler, Daimler, BMW, PSA Peugeot Citroen, Nissan i Shanghai Automotive (SAIC). Amortyzatory Monroe są najwyższej jakości, bo producent korzysta z zaawansowanych możliwości technicznych i testów w celu zapewnienia niezawodności, wytrzymałości i wydajności produktu.

Amortyzatory Monroe już od ponad 40 lat są kojarzone z niezawodnością i komfortem jazdy przez użytkowników samochodów osobowych, 4×4, minivanów oraz vanów. Obecnie oferta zawiera amortyzatory do większości europejskich marek, jak: ERF, Foden, Ford, IVECO, Leyland, DAF, MAN, Mercedes, Renault, Scania, Volvo, w sumie około 500 pozycji.

Oferta amortyzatorów Monroe obejmuje kompleksowy zestaw dla wszystkich typów aut – od samochodów osobowych i SUV-ów do lekkich samochodów dostawczych i samochodów typu off-road. Obejmuje Monroe Reflex, Monroe Sensa-Trac, Monroe Max Air, Monroe Quickstrut, Monroe Gas-Magnum, Monroe Monro-Matic Plus, Protection i Magic Camber Kit. Ciekawą propozycją jest amortyzator Monroe Sensa-Trac. Zastosowane tam rozwiązania technologiczne (systemy Safe Tech i PSD – Positition Sensitive Damping) zapewniają kierowcy najwyższy komfort pracy, dostosowującej się do zmieniających warunków panujących na drodze. Natomiast amortyzatory Monroe Reflex przeznaczone są dla większych samochodów dostawczych, terenowych i innych pojazdów z wysoko umieszczonym środkiem ciężkości. Amortyzatory są tak zaprojektowane, aby zapewnić lepszą obsługę, kontrolę i wydajność.

W 2011 roku, oprócz amortyzatorów Monroe, oferta produktów firmy została uzupełniona o tester zawieszenia, narzędzia montażowe oraz inne usługi.

Jedna odpowiedź

  1. Janek pisze:

    Ciesze sie że taka wspaniała firma jak MONROE uzupełniła swoje zaplecze o tester zawieszenia narzedzia mntażowe oraz wachlarz wielu innych usłyg.

Odpowiedz

Copyright © AutoAmortyzatory.com - Serwis o amortyzatorach dobrych firm
Wszelkie zdjęcia i logotypy należą do ich prawowitych właścicieli - zostały użyte tylko w celach informacyjnych